Aşık Meftuni kimdir kisa hayati.


Halk ozanı ve besteciyim 11 kasım 1949 Merkeze bağlı Öksüzlü Köyüde kahramanmaraş doğumluyum. 

Doğduğum köyün ilkokulu mezunuyum maddi imkansızlıklardan dolayı ileriye dönük okullara devam edemedim.

Çok küçük yaşlarda aşıklık geleneğine büyük merakım vardı 1960 larda çalıp söylemeye başladım saz çalıp deyiş söylemeyi yöremde çok sevilen tanınan felsefi muhabbetlerde zakirlik yapan amcam ulu Ahmetten öğrendim.

Ilk plağımı 1968 de yaptım toplam 22 plağım üç kasetim var elli kadar söz ve müziğimi değişik sanatçılar tarafın dan okunmaktadır ; 1979 da anadolu Halk ozanları dernek başkanlığına getirildim.

12 Eylül darbesinde sonra konserler veremedim plak kaset yapamadım zor günler yaşadım ancak kendim gibi düşünen Aşık Mahzuni, Ruhi Su, Aşık Ihsani, Aşık Meçhuli gibi ünlü ozanlarla sürekli dialog halindeydim daha fazla çekilemez yoksulluk yaşıyordum o nedenle 25/03/1987 de bu yana Fransada olup Sanat ve muzik hayatımı Paris de sürdürmekteyim. 3 tane CD çalismam oldu Halk Ozanligi Atesten Gomlek isminde bir siir kitabim vardir.

Bestelerimi sozlerimi baskalarina ozenerek hazirlamam ve butun gerçek ozanlara saygi duyarim kimsenin sozunu muzigini kendime mal etmeye asla kalkismadim sozlerimi muziklerimi bir fiil yasadigim olumsuzluklardan ugradigim haksizliklardan etkilenerek yapmisimdir teknik nota bilmem yani do-re-miyi bilmem fakat diramiyi çok iyi bilirim. 
Kirkbir yillik sanatçi ve ozansi kimligimle var olmaya çalistim sanatimdan dolayi para kazanmadim gucum oraninda periodik aralarla çalisarak ayakta kalmaya çalistim.

Yunus Emre, Şah Hatayı, Pir Sultan Abdal, Ömer Hayyam, Köroğlu, Karacaoğlan, Dadal Oğlu, Aşık Veysel, Davut Sulari, Aşık Mahzuni, Kul Hasan, Aşık Daimi, Ibreti, Meluli, Mücrümi Baba gibi yeri doldurulamaz halk ozanlarımızın yolunda yürümeye çalışıyorum ; Babam Durdu annem Hatice de doğmayım evli ve bir çocuk babasıyım. 28/07/2015 de 66 yasinda hakka kavusmustur..